Odzyskali skradzione mienie

Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do mieszkania na terenie jednej z miejscowości powiatu kamiennogórskiego. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, które sprawca ukrył w swoim mieszkaniu. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo popełnił w ramach recydywy.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. Pokrzywdzona w tym okresie przebywała poza miejscem zamieszkania. W sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn, blisko ze sobą spokrewnionych Podejrzany to 37-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. W trakcie czynności okazało się, że jeden z mężczyzn wszedł bezprawnie w posiadanie kluczy do mieszkania pokrzywdzonej, skąd dokonał zaboru sprzętu AGD, głośników, chemii gospodarczej, odzieży oraz pieniędzy w kwocie 2 250 złotych.

Funkcjonariusze podczas przeszukania w mieszkania podejrzanego ujawnili część skradzionych przedmiotów w tym telewizor LG, chemię oraz odzież. Sprawca w całości przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, którego dopuścił się w ramach recydywy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment