Odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 31 stycznia br. odbyła się odprawa służbowa, która dotyczyła podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie podległym kamiennogórskiej jednostce Policji oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników za 2018 rok. W odprawie służbowej która miała miejsce w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski, Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal, Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze, Starosta Jarosław Gęborys, Burmistrz Miasta Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze bryg. Sławomir Graczyk oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji oraz policjanci.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal podsumował działania kamiennogórskiej Policji w 2018 roku oceniając je na wysokim poziomie. Omówił on najważniejsze priorytety Komendanta Głównego Policji na lata 2016 – 2018. Miniony 2018 rok, to minimalny wzrost wszczęć postępowań przygotowawczych w porównaniu do roku 2017 na terenie powiatu kamiennogórskiego, jednak zrekompensowany był wyższym poziomem wykrywczym popełnianych przestępstw. Rok 2018 to ta sama liczba wypadków drogowych co w roku 2017 jednak o 1 więcej ofiar śmiertelnych, która wzrosła do 3.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podziękował funkcjonariuszom kamiennogórskiej Policji za aktywność i wkład wniesiony w uzyskane w ubiegłym roku dobre wyniki pracy, które umiejscowiły kamiennogórską jednostkę Policji w rankingu najwyżej ocenianych jednostek. Podziękowania za zaangażowanie i dobra pracę przekazał także Komendant Powiatowy Policji insp. Janusz Cygal oraz starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys. Za dobrą współpracę podziękowali również zaproszeni goście min. Burmistrz Kamiennej Góry i Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment