Odpowie za zabójstwo czterech osób

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zabójstwo czterech osób. Do przestępstwa doszło 15 lutego br w Szklarskiej Porębie. Prowadzone czynności zarówno procesowe, jaki operacyjne doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawcy. Teraz grozi mu dożywocie.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo czterech osób. Sprawca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do przestępstwa doszło 15 lutego 2019 roku w Szklarskiej Porębie. Na terenie opuszczonego budynku odbywało się spotkanie towarzyskie. Oprócz 62-latka, w spotkaniu uczestniczyło jeszcze dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy spożywali alkohol. W pewnym momencie 62-latek oddalił się ze spotkania, prawdopodobnie podpalając klatkę schodową opuszczonego budynku. W wyniku powstałego pożaru zajęło się pomieszczenie, w którym przebywały cztery osoby. Wszystkie poniosły śmierć w wyniku pożaru.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci prowadzili czynności zarówno procesowe, jak i operacyjne. Zebrane w tej sprawie dowody, pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o tę zbrodnię.  Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, który został zatrzymany 25 lipca br. przez jeleniogórskich funkcjonariuszy. 62-latak został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu dożywocie.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment