Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o krótkotrwale użycie pojazdu. Przestępstwa tego dopuścił się w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice na początku kwietnia br. na szkodę jednego z obiektów hotelarskich. Pojazd został odnaleziony, jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna porzucił go, uszkodzonego w okolicy jednej ze stacji paliw. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach , tzw. ”recydywy”. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego  podejrzanego o  krótkotrwałe użycie pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 3 kwietnia br. na terenie jednego z obiektów hotelowych w gminie Mysłakowice. Mężczyzna z parkingu ukradł samochód służbowy o wartości 4000 zł. Wykorzystał sytuację, że pojazd był otwarty , a w stacyjce były kluczyki. Auto w stanie uszkodzonym porzucił tego samego dnia nieopodal jednej z stacji paliw.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie  na podstawie zebranych informacji wytypowali  mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Okazało się, że tego przestępstwa dopuścił się w warunkach, tzw.”recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz