Odkryto tajemniczą sztolnię przy budowie drogi S3

Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca (GEMO) poinformowała, że podczas drążenia tunelu TS-26 w Starych Bogaczowicach doszło do niespodziewanego odkrycia starej sztolni. Drążony tunel przeciął sztolnię na dwa kawałki. Jeden odcinek jest drożny i dość długi, drugi z odcinków najprawdopodobniej został zawalony. GEMO informuje, że w dostępnym chodniku widoczne są tory. Z początkiem przyszłego tygodnia ma zostać wykonana wizja lokalna. Do tematu wrócimy.

Przypominamy, że drążony tunel TS-26 pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice będzie miał długość ok. 2300 metrów. Będzie to najdłuższy tunel w Polsce drążony w skale. Obiekt zostanie wyposażony we wszystkie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa systemy.

Przypominamy również, że w naszym regionie powstają dwa tunele drogowe. Jeden z nich to wspomniany wyżej TS-26 budowany w Starych Bogaczowicach. Drugi tunel TS-32 powstaje na odcinku Jaczków-Gostków. Budowa tego tunelu realizowana jest metodą górniczą. Wykonywany jest otwarty wykop, na którym zostanie wykonana żelbetowa konstrukcja, którą zasypią gruntem. Tunel TS-32 będzie miał długość około 320 m.

Reportaże z budowy tuneli dostępne są tutaj.
Wszystkie reportaże z budowy drogi S3 dostępne są tutaj.

Fot. FB Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca GEMO

Podczas drążenia tunelu TS-26, w rejonie Starych Bogaczowic, natrafiono na wyrobisko górnicze – sztolnię
Share

Zobacz inne

Leave a Comment