Oddalili się z miejsca kwarantanny. Grożą im wysokie kary finansowe

Policjanci cały czas sprawdzają miejsca kwarantanny i osoby, które tam powinny przebywać. Niestety dwóch mężczyzn z powiatu lwóweckiego i jeden mężczyzna z Bolesławca wykazali się kompletnym brakiem odpowiedzialności i lekceważeniem prawa. W związku z tym, że kontrolowanych nie było w domu, policjanci sporządzili wniosek o ich ukaranie. Przypominamy, że za tego typu zachowanie grożą wysokie kary finansowe nawet 30 tys. zł.

Podczas dwóch kontroli, które miały miejsce w Uboczu i we Wleniu na terenie powiatu lwóweckiego policjanci nie zastali w mieszkaniach mężczyzn objętych kwarantanną. W ten sposób narazili oni siebie, swoich bliskich oraz inne osoby na duże niebezpieczeństwo.

Podczas niedzielnych sprawdzeń w Bolesławcu okazało się, że mężczyzna, który kilka dni temu powrócił z zagranicy i powinien przebywać w miejscu swojego zamieszkania, opuścił obszar kwarantanny, wychodząc z psem. Mężczyzna twierdził, że przestrzega kwarantanny, a z miejsca izolacji oddalił się tylko na chwilę, ponieważ wyprowadzał psa.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment