Oddała mocz w komórce. Cztery osoby z zarzutami efektem sprzeczki sąsiedzkiej

Groźby, zniszczenie mienia, pobicie, a także znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów to część zarzutów, jakie usłyszeli zatrzymani po niedzielnej interwencji kamiennogórskich policjantów.

W niedzielę, 24 lipca policjanci zostali wezwani do interwencji, która miała dotyczyć konfliktu sąsiedzkiego. Funkcjonariusze usiłowali ustalić przebieg zdarzenia, jednak uczestnicy byli wpływem alkoholu, co utrudniało kontakt. Co więcej, zachowanie osób na miejscu pozostawiało wiele do życzenia. Nie były one zachwycone widokiem mundurowych. Jeden z mężczyzn potrzebował pomocy medycznej z uwagi na ranę przedramienia, dlatego też został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.
Jak ustalili policjanci początkowym zaostrzeniem całego zdarzenia, miało być zwrócenie uwagi 46-letniej sąsiadce, która oddała mocz w komórce zgłaszającej na jej oczach. Wedle oświadczenia kobiety przeprosiła za ten wybryk, jednak po tej sytuacji jej córka miała zostać zaatakowana przez zgłaszającą. W trakcie szarpaniny 22-latka straciła zęba. Do awantury dołączył 44-letni mężczyzna. Miał on wybić szybę w mieszkaniu i to właśnie wtedy powstała rana na jego ręce. Następnie wraz z 22-latkiem mieli pobić zgłaszające i grozić im pozbawieniem życia. Po tym wydarzeniu kobiety wezwały na pomoc Policję.
Osoby pozostające na miejscu stawały się coraz bardziej agresywne. W trakcie kolejnych minut interwencji mundurowych nie reagowały na polecenia. Chciały się ponownie dostać do mieszkania zgłaszających. Niestety alkohol dodał im odwagi i uczestnicy zaatakowali policjantów. Używali wobec nich słów powszechnie uważanych za obelżywe, a także naruszyli ich nietykalność cielesną. Jedna z kobiet, podczas próby załagodzenia konfliktu, uderzyła funkcjonariusza w twarz.

Wszystkim czterem osobom, które w związku z tym zdarzeniem zostały zatrzymane, przedstawiono zarzuty. Każde z nich za swoje czyny odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment