Obywatel Ukrainy bił pięściami po głowie matkę i groził jej pozbawieniem życia

W ubiegłym tygodniu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali zadysponowani do interwencji domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że 31-letni obywatel Ukrainy grozi pozbawieniem życia swojej 54-letniej matce. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zastali mężczyznę, który zachowywał się bardzo agresywnie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. Następnie w toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ten stosował przemoc fizyczną i psychiczną w stosunku do swojej matki, jak też mieszkającej z nimi partnerki. Mężczyzna już po raz trzeci w ciągu kilku miesięcy usłyszał zarzut znęcania się nad matką, do którego tym razem się nie przyznał.

Pierwszy raz w związku z podobnym zachowaniem był zatrzymany w grudniu ubiegłego roku. Wówczas decyzją prokuratury zakazano mu kontaktu z partnerką, jak też matką. Miał również zakaz zbliżania się do obu kobiet oraz w ramach dozoru policyjnego, powinien był regularnie zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. W związku z faktem, że nie stosował się do wolnościowych środków zapobiegawczych, trafił do aresztu w Świdnicy, gdzie przebywał do połowy maja br. Po wyjściu z aresztu 31-latek w dalszym ciągu stosował przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną głównie do matki. Kobieta, jako jedyna pracowała, w związku z czym utrzymywała syna i jego ciężarną partnerkę. Mimo to 31-latek notorycznie ubliżał matce, groził jej pozbawieniem życia, wydzielał jedzenie, utrudniał korzystanie z pomieszczeń, szarpał, bił pięściami po głowie i po całym ciele, powodując liczne obrażenia ciała. Mężczyzna podczas wszczętej 22 czerwca br. awantury szarpał matkę, dusił i przy użyciu noża, groził jej pozbawieniem życia.

W związku z powyższym policjanci oraz prokurator zawnioskowali do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. W dniu 25 czerwca br. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do tego wniosku. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment