Obywatel Niemiec podejrzany o kradzież nart w jednym z hoteli w Karpaczu

Policjanci z Karpacza ustalili sprawcę kradzieży nart do której doszło w jednym z hoteli w Karpaczu. Okazał się nim 53-letni obywatel Niemiec. Zebrany materiał w sprawie pozwolił Prokuratorowi Rejonowemu w Jeleniej Górze na wstąpienie o pomoc prawną. Zarzut kradzieży mężczyźnie przedstawiła policja niemiecka. Mężczyzna przyznał się to przestępstwa.

Policjanci z Karpacza prowadzili czynności w sprawie kradzieży nart o wartości 3000 zł, do której doszło 28 grudnia 2018 roku w jednym z hoteli w Karpaczu. Narty te znajdowały się w holu hotelu jako ekspozycja wypożyczalni sprzętu zimowego.

Funkcjonariusze na podstawie zabranych w tej sprawie informacji oraz na podstawie analizy z nagrań z kamer hotelowych, osób prywatnych oraz monitoringu miejskiego ustalili osobę podejrzewaną o tę kradzież. Okazał się nią 53-letni obywatel Niemiec. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił Prokuratorowi Rejonowemu w Jeleniej Górze  do wystąpienie o międzynarodową pomoc prawną. Zarzut kradzieży mężczyźnie został przedstawiony przez policję niemiecką. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Sprzęt został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment