Obywatel Czech wpadł z narkotykami i najprawdopodobniej kierował pojazdem pod ich wpływem

Policjanci zatrzymali Obywatela Czech, który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających oraz o posiadanie broni gazowej bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w Jeleniej Górze. Kierowca najprawdopodobniej kierował również pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego obywatela Czech podejrzanego między innymi o posiadanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie broni. Ponadto podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

15 marca br. około godziny 11.00 policjanci  z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na ul. Jana Pawła II , gdzie według zgłoszenia kierujący pojazdem marki Volvo na czeskich numerach rejestracyjnych może być pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Podejrzenie innych kierujących wzbudził jego sposób jazdy, gdyż jechał zygzakiem.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 27-letni obywatel Czech. Mężczyzna w trakcie kontroli zachowywał się nerwowo, podawał dane innej osoby. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiadał narkotyki. Była to amfetamina i w 2 strzykawkach płynna heroina.  Zachowanie kierującego wskazywało również, że mógł on kierować autem po użyciu środków odurzających. Ponadto mężczyzna posiadał również broń gazową bez wymaganego zezwolenia.

27-latek trafił do policyjnego aresztu.  Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz  za posiadanie środków odurzających i nielegalne posiadanie broni grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz