Obrady w sprawie kamiennogórskiego zalewu nie po myśli burmistrza

W Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyła się dziś (czwartek, 11 maja) druga część przerwanej 5 maja LXXI Sesji Rady Miasta Kamienna Góra, która dotyczyła głównie rewitalizacji zalewu.

Przypominamy, że miasto Kamienna Góra na rewitalizację zalewu pozyskało 10 mln złotych w formie dotacji. Do zrealizowania inwestycji potrzeba było jeszcze 4,5 mln złotych. Różnicę miałaby pokryć emisja kolejnych obligacji. Niestety większość radnych zdecydowała o zmniejszeniu wartości emitowanych obligacji do kwoty 1,8 mln złotych (modernizacja zalewu i budowa domu pogrzebowego przy ul. Wałbrzyskiej). Ta decyzja radnych uniemożliwia rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z firmą z Czadrowa, która miała realizować modernizację zalewu za kwotę ponad 14,5 mln złotych.

Po głosowaniu swoje niezadowolenie wyrazili mieszkańcy uczestniczący w sesji i burmistrz Janusz Chodasewicz, który zapowiedział, że unieważni przetarg, a co za tym idzie, przepadnie pozyskana dotacja w wysokości 10 mln złotych.

Była to kolejna długa i emocjonalna w dyskusji sesja. Jeżeli ktoś ma na tyle siły, zapraszamy do transmisji dostępnej tutaj.

Share

Zobacz inne