Obcy: Przymierze – Oczekiwana premiera roku

Już w maju na ekrany kin całego świata trafi jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku 2017, kolejna część kultowej serii “Obcy”. Portal czadrow.pl będzie uczestniczyć w jego premierze, 12 maja w kinie Cinema City w Wałbrzychu. Relację z premiery i recenzję zaprezentujemy na naszym portalu.

Film “Obcy: Przymierze” to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował “Prometeusz” i ma fabułą łączyć się z pierwszą częścią, tworząc prequel “Obcego” z 1979 roku.
Najnowsze dzieło Ridley’a Scott’a , twórcy “Łowcy androidów” i “Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie “Obcy – 8 pasażer Nostromo”, zaliczanym do klasyki kina science fiction.

Statek osadniczy “Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David, ocalały z katastrofy “Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

Czy “Obcy: Przymierze” będzie wyreżyserowany na tak wysokim poziomie, jak dwie pierwsze części serii? Dowiemy się już niebawem.

Jako pierwszy serię zapoczątkował film “Obcy – 8 pasażer Nostromo” z 1979 roku, w której główną, heroiczną rolę gra kobieta (Sigourney Weaver). Film otrzymał wiele nagród w tym Oscara w 1980 roku za najlepsze efekty specjalne. W roku 2002 Biblioteka Kongresu USA uznała film za “znaczący kulturowo”. Oznacza to jego szczególną ochronę, jako dziedzictwa kulturowego i przechowywanie w amerykańskim Narodowym Rejestrze Filmowym.

Druga część serii filmów o “Obcym”, wyreżyserowana w 1986 roku również przez Jamesa Camerona to “Obcy – Decydujące starcie”. W 1987 roku film został nagrodzony dwoma Oscarami: za efekty specjalne i za montaż dźwięku. Film zdobył również wiele innych cennych nagród.

Obcy 3 powstał w roku 1992 i został wyreżyserowany przez Davida Finchera. Obraz był kontynuacją pierwszych dwóch części wyreżyserowanych przez Ridley’a Scott’a. W roku 1993 film dostał nominację do Oscara w kategorii Najlepsze Efekty Specjalne.

Czwarta część serii to “Obcy: Przebudzenie” (ang. Alien: Resurrection), którą wyreżyserował w 1997 roku Jean-Pierre’a Jeuneta. Ciekawostką jest, iż użyte w tytule słowo resurrection oznacza dosłownie zmartwychwstanie (rezurekcję). Polski dystrybutor użył słowa przebudzenie, żeby nie narażać się na krytykę ze strony chrześcijan i nie obrażać ich uczuć religijnych. W 1998 roku Blockbuster Entertainment Awards przyznało nagrodę Winonie Rider za najlepszą aktorkę drugoplanową.

Obcy 5 w reżyserii Neilla Blomkampa to część, o której się dużo mówiło, jednak nie powstała. Akcja miała rozgrywać się pomiędzy drugą częścią cyklu “Obcy – decydujące starcie”, a wyreżyserowanym przez Davida Finchera “Obcym 3”. Film miał wyreżyserować Neill Blomkamp, a na ekranie ponownie mieliśmy zobaczyć Sigourney Weaver. Fabuła filmu miała zignorować kontynuacje trzeciej i czwartej części serii, co znaczyło, że mieliśmy obejrzeć zupełnie nową historię po wydarzeniach znanych z “Obcy – Decydujące starcie”. Premiera filmu została zaplanowana również na rok 2017, jednak po rozmowach, jakie wcześniej przeprowadził Ridley Scott i Neill Blomkamp projekt został wstrzymany aby Ridley Scott mógł wyreżyserować kontynuację “Prometeusza” czyli wchodzący do kin “Obcy: Przymierze”. Najprawdopodobniej Neill Blomkamp wyreżyseruje swoją wersję “Obcego” po zamknięciu serii “Prometeusz”. Jego wersja ma bezpośrednio nawiązywać do “Obcy – 8 pasażer Nostromo”.

Człowiekiem, który stworzył kultową postać “Obcego”, był szwajcarski malarz, grafik, rzeźbiarz Hans Rudolf Giger. Ten oryginalny twórca urodzony w 1940 roku, zmarł 12 maja 2014 roku w szpitalu w Zurichu, na skutek powikłań po upadku we własnym domu.
H.R. Giger jako członek ekipy filmowej otrzymał Oscara w 1980 roku w kategorii “Najlepsze efekty wizualne” do filmu “Obcy – 8 pasażer Nostromo”.

Zapraszamy zatem do kin Cinema City na “Obcy: Przymierze”.

Poniżej zwiastun filmu. Więcej trailerów nadchodzących premier w Cinema City znajduje się w kategorii Kino.

Tytuł: Obcy: Przymierze (Alien: Covenant)
Gatunek: Horror / Sci-Fi
Premiera: 12 maja 2017 roku
Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo i inni.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment