Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lubawce

W Lubawce rozpoczęto dziś (czwartek, 10 listopada) uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na lubawskim rynku o godz. 19 odbyło się wciągnięcie flagi na nowo powstały maszt. Następnie w holu ratusza zaprezentowana została część artystyczna w formie Akademii, w której wystapili: młodzież z ZS-P w Lubawce, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Zespół Wrzos i Orkiestra Dęta z Lubawki.

Przypominamy, że kolejnego dnia o godz. 16:15 odbędzie się przemarsz z rynku na cmentarz, gdzie zostaną złożone wieńce i znicze w kwaterze poległych za ojczyznę. O godz. 17 w kościele parafialnym będzie sprawowana Msza Święta za Ojczyznę oraz Mieszkańców Gminy Lubawka.

W sobotę, 12 listopada o godz. 19 odbędzie się koncert zespołu Happysad.

Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 8792,32 zł, z czego dotacja z budżetu państwa wyniosła 7792,32 zł.

Celem głównym projektu „Pod Biało-Czerwoną” jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment