Nowy termin składania deklaracji – dofinansowanie do wymiany pieców

W związku dużym zainteresowaniem mieszkańców nowym projektem dotacyjnym Burmistrz Miasta Kamienna Góra postanowił przedłużyć termin składania wstępnych deklaracji do dnia 15 marca 2019 r.


Miasto Kamienna Góra wspólnie z innymi gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiło do opracowania wniosku o dotację na wymianę kotłów grzewczych oraz modernizację instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych i w lokalach mieszkalnych budynków wielorodzinnych.

W ramach projektu w latach 2019-2020 planowana jest wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła, zazwyczaj w postaci kotłów węglowych, na podłączenie do sieci ciepłowniczej, instalacje wykorzystujące odnawialne źródła ciepła oraz kotły spalające biomasę (w tym pelet) lub paliwa gazowe.

UWAGA: wymianie nie podlegają kotły gazowe i olejowe, nie dopuszcza się też wymiany kotłów na kotły węglowe, niezależnie od ich klasy, w tym zasilane ekogroszkiem oraz na kotły olejowe.

Zainteresowanych prosimy o składanie wstępnych deklaracji przystąpienia do projektu (dokument dostępny jest w Urzędzie Miasta Kamienna Góra, pokój nr 306 lub do pobrania tutaj).

Deklaracje zbierane będą w terminie do 15 marca 2019 r.

Deklaracje należy składać w Biurze Obsługi Klienta urzędu. Więcej informacji o programie można uzyskać w Wydziale Mienia, pok. 306 lub pod numerem telefonu 75 64 55 133.

Osoby, które już zrealizowały inwestycje lub planują realizację w okresie do 15 marca 2019 roku  mogą przystąpić do programu pod warunkiem, że posiadają audyt energetyczny sporządzony nie wcześniej niż 15 marca 2017 roku.

Przewidywana wartość dotacji to maksymalnie 35 000,00 zł. dla lokalu w budynku wielorodzinnym oraz w budynku jednorodzinnym/bliźniaku/zabudowie szeregowej. Wartość dotacji nie może przekraczać 85% wydatków, które podlegają refundacji.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji. Projekt realizowany będzie pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment