Nowy projekt turystyczny. Gra miejska w ramach „Tajemnice Militarnych Podziemi”

Startuje nowy projekt turystyczny. Gra miejska przygotowana w ramach projektu „Tajemnice Militarnych Podziemi” poprowadzi turystów od sztolni „Projektu Arado” na górę Parkową i inne ciekawe miejsca w Kamiennej Górze.

Dla uczestników gry terenowej przygotowano trasę z kilkunastoma zadaniami – zagadkami. Ich przewodnikiem jest postać Waltera Blume – naczelnego inżyniera zakładów lotniczych Arado Flugzeugwerke.

Podpowiedzi w rozwiązaniu zagadek gracze będą musieli poszukać na: ścieżkach edukacyjnych, tablicach pamiątkowych, budynkach i eksponatach broni. Odpowiedzi będą wpisywać na specjalnym arkuszu, który jest już dostępny w kasie „Projektu Arado” przy ul. Lubawskiej 1A. Poprawnie rozwiązane zadania złożą się na końcowe hasło gry.

W projekcie „Tajemnice Militarnych Podziemi” uczestniczą także inne militarne obiekty na polsko – czeskim pograniczu. Podobne gry terenowe przygotowano w: Twierdzy Hanička, Podziemnym Miesicie Osówka, Twierdzy Artyleryjskiej Stachelberg i Trutnovie. Na turystów, którzy zdecydują się odwiedzić te miejsca i rozwiązać wszystkie zagadki, czekają Certyfikaty Odkrywcy i nagrody.

Projekt „Tajemnice Militarnych Podziemi” był realizowany w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg IIIa Polska -Czechy. W Kamiennej Górze dzięki niemu przebudowano także ul. Parkową. Powstały parkingi przy ul. Lubawskiej i Staszica oraz łącznik pomiędzy ul. Lubawską i ul. Staszica. Wyremontowanoy też wnętrza Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Lubawskiej, które wkrótce zostanie otwarte. Prace budowlane kosztowały prawie 2 mln zł.

Zobacz inne

Leave a Comment