Nowe Muzeum Tajemnic i Eksploracji w Kamiennej Górze już otwarte do zwiedzania

W Kamiennej Górze ruszyło dziś (wtorek, 28 maja) nowe muzeum, które przedstawia historię regionu w niezwykły sposób. Muzeum otrzymało nazwę Muzeum Tajemnic i Eksploracji i przywołuje tajemnice polskiej eksploracji, zachęcając do udziału w podróży przez najciekawsze akcje badawcze prowadzone na Dolnym Śląsku w ciągu ostatnich 20 lat. To atrakcja dla tych, którzy lubią odkrywać tajemnice i przygody. Wystawa prezentuje eksponaty z różnych zakątków świata, niezwykłe i rzadkie. Można je zobaczyć w jednym z pomieszczeń Sudeckiej Informacji Turystycznej przy ulicy Lubawskiej.

Posłuchaj Krzysztofa Wojtasa z Sudety.pro:

Krzysztof Wojtas

Krzysztof Wojtas (Sudety.pro) o nowym muzeum

Muzeum Tajemnic i Eksploracji to wspólny projekt Sudety.pro i czasopisma „Odkrywca”. Obiekt jest połączony z Sudecką Informacją Turystyczną.

W muzeum zobaczymy m.in. oryginalną maszynę, która była świadkiem tajemnic i stała się narzędziem tworzenia legendarnych opowieści o Szczelinie Jeleniogórskiej. Znajdziemy tu również eksponaty, które stanowiły elementy śledztwa w sprawie „operacji Lawina”, przedmioty wydobyte z wnętrza „Riese”, oryginalny sprzęt wykorzystany do poszukiwań II wojennych tajemnic czy nieznane dokumenty wydobyte z rosyjskich archiwów.

Zobacz inne