Nocny Koncert Organowy 2019

W dniu 26 października 2019 roku o godz. 19:00 w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie odbędzie się koncert organowy w wyk. Marka Fronca. Wstęp bezpłatny.

Marek Fronc – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, którą ukończył z wyróżnieniem. Naukę kontynuował w ramach prywatnych studiów pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera w Hamburgu oraz mistrzowskich kursów organowych, prowadzonych przez wybitnych organistów i pedagogów z Polski i Europy, m.in. przez J. Gembalskiego, T.A. Nowaka, E. Kooimanna, L. Lohmanna, H. Vogla, O. Latry, D. Rotha, W. Seifena, U. Spang-Hansena czy S. Rampego. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych: w Landau a.d. Isar w Niemczech oraz w Saint-Maurice w Szwajcarii. Jako solista i kameralista koncertował w ramach festiwali muzycznych w Polsce oraz w Niemczech, Danii, Hiszpanii, na Ukrainie i na Węgrzech. Występował z wieloma solistami, dyrygentami oraz zespołami instrumentalnymi i wokalnymi. Współpracuje z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu pod dyr. Agnieszki Franków-Żelany. Brał udział w nagraniach fonograficznych realizowanych przez wytwórnie Acte Prealable, MegaVox i DUX. Jego działalność obejmuje również pracę naukową i dydaktyczną w zakresie muzyki organowej i kościelnej. W roku 2014 uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w specjalności instrumentalistyka. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (Katedra Muzyki Kościelnej) oraz Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy. Pełni także funkcję muzyka kościelnego w kościele pw. św. Wojciecha w Legnicy. Jest członkiem komisji wizytacyjnej ds. muzyki i śpiewu w Diecezji Legnickiej.

Koncert odbywa się dzięki współpracy z fundacją Erika-Simon-Stiftung oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy sfinansowali wykonane prace konserwatorskie.

Zobacz inne

Leave a Comment