Nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa

W dniach 28-29 kwietnia 2017 roku odbędzie się kolejne nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa.

W czasie 2 godzinnej trasy, będzie można zobaczyć m.in. Studnię Książęcą, podziemia i strychy kościoła klasztornego oraz wejść na empory kościoła św. Józefa.
Nie są to jedyne atrakcje czekające na zwiedzających, zostaną oni bowiem dodatkowo wciągnięci w historię powstawania Imperium Duchowego ziemi kamiennogórskiej – od napisania Cudownej Ikony przez pustelnika Krzesza, najazd Husytów z XV w. Będą również obserwować „trudy” współpracy opata Bernarda Rosy z Michałem Willmannem przy przyozdabianiu ścian kościoła brackiego.

Przejścia będą miały miejsce dnia 28 i 29 kwietnia o godz. 19:00 i 21:00. Zapisy w Obsłudze Pielgrzyma pod nr telefonu 75 742 32 79.

W skład krzeszowskiego kompleksu wchodzi m.in. Bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, Kościół p.w. świętego Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, Muzeum opactwa w gościnnym domu opata, podziemia i strych kościoła klasztornego.
Największym skarbem sanktuarium jest XIII-wieczna ikona Matki Bożej Łaskawej – najstarszy wizerunek maryjny w Polsce, ukoronowany 2 czerwca 1997 roku w Legnicy przez Papieża błogosławionego Jana Pawła II.

Zapraszamy na Nocne zwiedzanie opactwa.


Zobacz inne

Leave a Comment