Noc Świętojańska w Krzeszowie – Dąbrówka i Noc Kupały

W krzeszowskim Parku natury i kultury odbyła się dziś (sobota, 24 czerwca) Noc Świętojańska, w tym przedstawienie “Dąbrówka i Noc Kupały” w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.

Przedstawienie zrealizowano według scenariusza Sławomiry Klijanowicz-Marciniec, opartego na kolejnej opowieści przewodnika dla najmłodszych “Ziemia Kamiennogórska-Tu mieszkam”. Reżyseria Aldona Chwalińska-Kusztal, światło i dźwięk Stanisław Wesołowski.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęła Biesiada Świętojańska z udziałem zespołu “Złote Nutki” z Przedwojowa. Do biesiady zespół zaprosił: “Izerskie Bogdanki, “Wrzos” z Lubawki, “Olgę” z Kamiennej Góry, “Kowarskie Wrzosy” z Kowar i “Grzędowianki” z gminy Czarny Bór. Biesiadzie towarzyszyły warsztaty rękodzieła: biżuteria naturalna, gliniane ptaki, świętojańskie lampiony, drzewka szczęścia, wyplatanie wianków. Po biesiadzie na scenie wystąpił zespół “New Place” z Kamiennej Góry. Pierwszą część wydarzenia zakończył koncert z użyciem mis, dzwonków i gongów tybetańskich. Reportaż fotograficzny dostępny tutaj.

Share

Zobacz inne