Noc Świętojańska 2023

Przypominamy, że w sobotę, 24 czerwca 2023 roku w Krzeszowie odbędzie się kolejna Noc Świętojańska, która rozpocznie się od godz. 16 w Krzeszowie w Parku natury i kultury. Organizator przygotował wiele atrakcji na ten wyjątkowy wieczór. Wydarzenie rozpocznie się Biesiadą Świętojańską, na którą zapraszamy wraz z zespołem “Złote Nutki” z Przedwojowa. Do biesiady zespół zaprosił: “Izerskie Bogdanki, “Wrzos” z Lubawki, “Olgę” z Kamiennej Góry, “Kowarskie Wrzosy” z Kowar.

Biesiadzie towarzyszyć będą warsztaty rękodzieła: biżuteria naturalna, gliniane ptaki, świętojańskie lampiony, drzewka szczęścia, wyplatanie wianków. Po biesiadzie na scenie wystąpi zespół “New Place” z Kamiennej Góry.

Kolejną propozycją będzie koncert z użyciem mis, dzwonków i gongów tybetańskich. Będzie to forma kąpieli w dźwiękach, której zadaniem jest wyciszyć i wprowadzić w stan głębokiej relaksacji.

Na zakończenie występ grupy teatralnej działającej przy CBK Krzeszów. W ich wykonaniu przedstawienie “Dąbrówka i Noc Kupały”. Scenariusz oparty na kolejnej opowieści autorki przewodnika dla najmłodszych “Ziemia Kamiennogórska-Tu mieszkam” Sławomira Klijanowicz-Marciniec.

Oczywiście nie zabraknie również stoisk gastronomicznych.

Zobacz, jak pięknie było w ubiegłym roku. Reportaże fotograficzne dostępne poniżej:

Share

Zobacz inne