Niszczenie plakatów wyborczych na kamiennogórskich ulicach

Do II tury wyborów prezydenckich zostało kilka dni. Atmosfera przez cały okres kampanii jest gorąca, co widać także na kamiennogórskich ulicach.

Lokalni wyborcy Andrzeja Dudy wystosowali pismo, którego treść prezentujemy poniżej.

Jesteśmy świadkami niezwykle ważnych dla Polski wyborów prezydenta RP. Wszystkim Polakom niezależnie od poglądów politycznych udziela się ta atmosfera potęgowana przez niezwykle brudną kampanię prowadzoną przez Rafała Trzaskowskiego.
Dzielenie Polaków na tych mądrych, wykształconych z dużych miast popierających R. Trzaskowskiego i tych głupszych, niewykszatłconych ze wsi i małych miast popierających A. Dudę wprowadza zakrzywienie rzeczywistości skutkujące tworzeniem sztucznych podziałów i wzajemnych antagonizmów.
Ciągła manipulacja informacją, hejt, niebywała pogarda i wrogość do Prezydenta Andrzeja Dudy manifestowana za pomocą mediów z zagranicznym kapitałem skutkuje przeniesieniem tej iluzji podziału Polaków na ulicę miast i wsi. Skutkuje to między innymi  wojną na  plakaty i banery. Nie chodzi tu o rywalizację o ilość czy miejsce ekspozycji materiałów wyborczych a o haniebny proceder zrywania plakatów, niszczenia a nawet kradzieży banerów wyborczych.
Tak jak w całej Polsce tak i w naszym regionie kampanijni wandale upodobali sobie materiały wyborcze A. Dudy. Skala tego procederu jest ogromna. Często ponowne zawieszenie materiałów nic nie daje. Wystarczy parę chwil a „lotne patrole” przeciwników A. Dudy zaklejają plakaty, niszczą lub kradną banery często pozostawiając w ich miejscu materiały wyborcze R. Trzaskowskiego. Kilkukrotnie całkowicie zniszczono nawet materiały eksponowane w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Kamiennej Górze.
Do czego doprowadzi nas wszystkich Polaków strategia  dezawuowania, obrażania i poniżania urzędującego Prezydenta obrana już od samego początku kampanii, a przejawiająca się na wielu płaszczyznach – od blokowania wieców poparcia,  przez niszczenie materiałów, czy w końcu po haniebne wypowiedzi poniżające wyborców Andrzeja Dudy?
Czy na tym polega polityka równości, szacunku i tolerancji w wydaniu Koalicji Obywatelskiej?
Odpowiedź na to pytanie uzyskamy 12.07.2020r.
Tego dnia zdecydujemy jakiej Polski chcemy, dlatego Wszyscy udajmy się do urn wyborczych aby inni nie decydowali za nas.
#WyboryPrezydenckie2020

Share

Zobacz inne

Leave a Comment