Nigel Kennedy zagra podczas Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA

Informujemy, że 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA odbędzie się w Jeleniej Górze w dniach 24.02-01.03.2020 roku.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Jego celem jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę, a także promocja niezależnej sztuki filmowej.

Galę finałową tegorocznej edycji, która odbędzie się 29 lutego, uświetni wspaniały koncert, w którym wystąpi Nigel Kennedy – wirtuoz skrzypiec i kompozytor, który po raz pierwszy od 15 lat wystąpi w Polsce z recitalem muzyki klasycznej. W prezentowanym programie, wyłamując się ze standardowej formy recitalu, zamiast akompaniamentu pianina, wraz z Kennedy’m wystąpi Beata Urbanek-Kalinowska, jedna z najbardziej utalentowanych wiolonczelistek swojego pokolenia.

Przypominamy, że Nigel Kennedy od ponad dwudziestu pięciu lat jest uznawany za jednego z najwspanialszych wirtuozów skrzypiec na świecie. Jego niezwykły talent i charyzma wniosły świeże spojrzenie na repertuar klasyczny i współczesny oraz sprawiły, że płyty Kennedy’ego są najlepiej sprzedającymi się nagraniami muzyki klasycznej wszech czasów.

Podczas festiwalu można spotkać również znanych polskich aktorów. Reportaże z Danutą Stenką, Robertem Więckiewiczem, Andrzejem Chyrą i Jakub Gierszałem oraz Magdaleną Cielecką dostępne poniżej.

Niebawem szczegółowy program festiwalu.

Fot. Nigel Kennedy Facebook

Share

Zobacz inne

Leave a Comment