Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany

Policjanci KP w Lubawce w dniu 6 kwietnia br. na terenie jednej z miejscowości w gminie Kamienna Góra, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci w trakcie patrolu terenu gminy Kamienna Góra zauważali przemieszczającego się rowerzystę. Sposób jazdy wskazywał, że najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Patrol zatrzymał mężczyznę do kontroli, kierującym okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra. Znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec kierującego znajdującego się w stanie nietrzeźwości, policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego.

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.

Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:

– dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
– wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
– załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),
– wykonywania czynności związanych z realizacją zadań określonych w ustawie – Prawo łowieckie i ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zakupu towarów i usług z nimi związanych.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment