Nietrzeźwy rowerzysta mknął ulicami Kamiennej Góry. Teraz ma zapłacić 2 500 zł

Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2 500 zł.

Minionej nocy na terenie Kamiennej Góry funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że 35-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u kierującego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwemu rowerzyście zgodnie z nowym taryfikatorem zaproponowano mandat karny w kwocie 2 500 złotych. Odmówił przyjęcia mandatu. W takim przypadku sporządzany jest wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że z dniem 1 stycznia 2022 roku weszły w życie zmiany w taryfikatorze, które wprowadziły m.in. wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po spożyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila), za co grozi kara grzywny nie mniejsza niż 1 500 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment