Nietrzeźwy kierujący z dożywotnim zakazem zatrzymany przez policjantów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu  Policji w Karpaczu zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o naruszenie zakazu sądowego.

10 maja br. około godziny 16.40 policjanci w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn zauważyli i zwrócili uwagę na pojazd marki Audi. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że mógł być on  pod wpływem alkoholu.

Policjanci wskazany pojazd zatrzymali do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile. Jak się później okazało, mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz