Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez komendanta

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze i Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP

Dziś (czwartek, 2 marca) na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Ptaszków około godziny 14:00, Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze – . insp. Adam Jacek Pilch wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZP w Kamiennej Górze st. asp. Mariuszem Mrówką, zauważyli niebezpiecznie poruszający się samochód, którego kierujący miał zdecydowane problemy z zachowaniem prawidłowego toru jazdy. Jak się okazało, za kierownicą siedział kompletnie pijany 61-latek z powiatu kamiennogórskiego. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego wykazało, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Już za kilkanaście dni zmiana w Kodeksie Karnym wejdzie w życie, zaostrzając ten przepis – do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment