Nietrzeźwy kierowca dachował

W miniony weekend kamiennogórscy policjanci zatrzymali kierowcę osobowego Audi A6, który po brawurowej jeździe ulicami gminy Kamienna Góra, wpadł do rowu, po czym kilkukrotnie dachował. Po przebadaniu 23-latka okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Rozbity samochód to więc nie jedyne konsekwencje, jakie go spotkają. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze kamiennogórskiej policji w nocy 28 lipca br. zostali powiadomieni, iż w jednej ze wsi na terenie gminy Kamienna Góra doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego nietrzeźwy kierujący wjechał w rów, po czym kilkukrotnie dachował, zatrzymując się ostatecznie na kołach swojego pojazdu, częściowo na jezdni. Kierujący tego samochodu, po wyjściu z niego, próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak został powstrzymany przez osoby postronne, będące świadkami tego zdarzenia. To właśnie w ich obecności czekał na przyjazd policjantów.

Na miejscu funkcjonariusze faktycznie zastali rozbite Audi A6 oraz 23 – letniego kierującego, który po przebadaniu okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna niestety był dość agresywny i przez cały czas bardzo wulgarny w stosunku do wszystkich osób znajdujących się na miejscu zdarzenia.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący Audi miał dodatkowo cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym. Okazało się, że to nie jego pierwszy tego typu wyczyn i że w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowca został przebadany w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, a następnie został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Jego pojazd policjanci zabezpieczyli.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze postawili 23 – latkowi dwa zarzuty, w związku z kierowaniem przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak i drugi w związku z prowadzeniem przez niego pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za oba czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna zasłaniając się niepamięcią, odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie.

Pamiętajmy, że jeżeli prowadząc w stanie nietrzeźwości, kierowca spowoduje wypadek musi liczyć się ze znacznie wyższą karą (nawet do 15 lat pozbawienia wolności). Sąd orzeknie również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów (od 1 do 10 lat lub dożywotnio).

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment