Nietrzeźwy i bez uprawnień doprowadził do kolizji drogowej

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w miniony poniedziałek mieszkańca naszego miasta, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego z innym pojazdem, a następnie oddalił się z miejsca kolizji, aby uniknąć odpowiedzialności. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 46-latek może trafić za kraty więzienia na 2 lata.

22 lipca bm. około godziny 15:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Wańkowicza w Wałbrzychu. Zgłaszający oświadczył, że kierujący samochodem osobowym nie zachował podczas jazdy bezpiecznej odległości i przodem swojego pojazdu uderzył w tył samochodu kierowanego przez poszkodowanego, a następnie skręcił w ul. Komuny Paryskiej i uciekł.

W trakcie czynności policjanci ruchu drogowego szybko ustalili, gdzie znajduje się samochód kierowany przez sprawcę i zatrzymali wciąż siedzącego za kierownicą 46-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze od razu wyczuli od wałbrzyszanina woń alkoholu. Badanie wykazało u niego aż 2,66 promila tej substancji w organizmie. Okazało się, że wałbrzyszanin kierował pojazdem także bez wymaganych uprawnień. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny tak jak w tym przypadku wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply