Nietrzeźwy i bez uprawnień doprowadził do dachowania

W wyniku upojenia alkoholowego i niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 19-letni mężczyzna doprowadził wczoraj do poważnie wyglądającej kolizji. Wałbrzyscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Wałbrzycha stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem osobowym, zjechał z drogi, dachował, by ostatecznie zatrzymać się rozbitym pojazdem kilkadziesiąt metrów od niej. Na szczęście ani jemu, ani pasażerce nic poważnego się nie stało. Okazało się również, że nastolatek nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia z udziałem 19-latka oraz jego o rok młodszej koleżanki doszło 30 września około godziny 20:30. Młody wałbrzyszanin jechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym ul. Szczawieńską w Szczawnie-Zdroju w kierunku Piaskowej Góry. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, by ostatecznie zakończyć jazdę w krzakach – kilkadziesiąt metrów od jezdni. Mężczyzna oraz pasażerka samochodu mają szczęście że żyje, gdyż samochód został całkowicie uszkodzony.

Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 19-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,85 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Wałbrzycha. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejsce wezwany został także Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł uczestników do szpitala. Oboje na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia, ani przeglądu. Wrak samochodu został więc zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za kierowania pojazdem bez uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. PAMIĘTAJMY! Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą się zakończyć poważnym wypadkiem drogowym.

Źródło: Policja Wałbrzyska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment