Nietrzeźwy 14-latek, który demolował samochody, został zatrzymany

W minioną sobotę wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o nastolatku, który demoluje zaparkowane w dzielnicy Piaskowa Góra samochody. Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia i po rozmowach ze świadkami funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę aktów wandalizmu. Przeprowadzone działania doprowadziły do zatrzymania nieletniego. Okazało się, że odpowiedzialny za uszkodzenie przynajmniej 5 samochodów 14-latek był kompletnie pijany i w taki właśnie sposób rozładowywał swoje emocje związane z problemami osobistymi.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż o 13 lipca bm. koło godziny 20:50 wysoki młody mężczyzna bez koszulki z niewiadomych przyczyn zaczął demolować samochody zaparkowane przy ul. XV-lecia w Wałbrzychu, rozbijając w nich szyby, a kiedy zareagowali świadkowie uciekł w kierunku ul. Broniewskiego.

Nastolatek, jak ustalili w trakcie działań policjanci prewencji pierwszego komisariatu, uszkodził samochody nie tylko przy tej ulicy, ale także przy ul. Dunikowskiego. Tam też bezpośrednio po przeprowadzonych czynnościach został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi od razu wyczuli od 14-latka woń alkoholu. Okazało się, że młody wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2 promile tej substancji w jego organizmie. Starty w mieniu wstępnie oszacowane zostały przez właścicieli pojazdów na łączną kwotę około 3 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu, w trakcie czynności procesowych nieletni oświadczył, iż nie pamięta całego zdarzenia. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment