Nietrzeźwi rowerzyści na dzielnicy

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego 24 kwietnia br. zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg z terenu powiatu kamiennogórskiego. Byli to rowerzyści, jednak swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodowali spore zagrożenie dla innych uczestników dróg.

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie służby obchodowej terenu wiejskiego gminy Kamienna Góra w dniu 24 kwietnia br. zauważali przemieszczającego się drogą gminną rowerzystę. Tor jazdy rowerzysty wskazywał, iż najprawdopodobniej może znajdować się pod wpływem działania alkoholu. Przemieszczający się drogą publiczną 34 – letni rowerzysta znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 1,2 promila w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn został ukarany przez funkcjonariuszy.

Podobna sytuacja spotkała innego uczestnika ruchu drogowego stwarzającego zagrożenie na drodze. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 62 – letniego mężczyznę znajdującego się pod wpływem alkoholu przemieszczającego się rowerem ulicami miasta Kamiennej Góry. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał prawie promil alkoholu w organizmie. Również wobec niego policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego. Przypomnijmy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 11 kwietnia 2017 roku, wprowadziły do taryfikatora konkretnie kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment