Nietrzeźwi rowerzyści

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 20 kwietnia zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg na terenie powiatu kamiennogórskiego. Byli to rowerzyści którzy powodowali zagrożenie dla innych uczestników dróg oraz dla siebie.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie służby patrolowej terenu wiejskiego gminy Kamiennej Góry w dniu 20 kwietnia br. zauważali przemieszczającego się drogą gminną rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, iż najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Patrol zatrzymał przemieszczającego się rowerzystę do kontroli, którym okazał się 59 – letni mieszkaniec Gminy Kamiennej Góry. Jak się okazało znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem około 2,34 promila alkoholu w organizmie.

Innym uczestnikiem stwarzającym zagrożenie na drodze i znajdującym się pod wpływem alkoholu był kolejny rowerzysta również zatrzymany zatrzymany na drodze publicznej tym razem w mieście Kamienne Góra. Patrol pełniący w tym rejonie służbę patrolową około godziny 23:00, zatrzymał do kontroli 33 – letniego mężczyznę, którego sposób jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego stał ledwo na nogach. Posiadał prawie 2,34 promila alkoholu w organizmie.

Wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego znajdujących się w stanie nietrzeźwości policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply