Nietrzeźwi o poranku

Funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki przeprowadzali dziś (czwartek, 15 września) kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Wykonali blisko 500 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety pomimo szeroko zakrojonych działań prewencyjnych, funkcjonariusze wciąż zatrzymują na drogach nietrzeźwych kierowców. O godzinie 8 w Marciszowie mieszkaniec gminy Lubawka, 25-letni mężczyzna, w wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, uzyskał wynik 0,23 mg/l. W niemalże tym samym czasie policyjny alkomat zarejestrował u 39-letniego mieszkańca gminy Marciszów, z wynikiem 0,14 mg/l. Natomiast po godz. 9 w Kamiennej Górze na ul. Jeleniogórskiej funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, mieszkańca gminy Kamienna Góra, który wydmuchał 0,12 mg/l. Panowie stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Alkohol utrzymuje się w organizmie dłużej, niż może ci się wydawać. Nie wierz w mity o alkoholu!
• Kawa i prysznic sprawią, że możesz poczuć się lepiej i bardziej rześko, ale to nie znaczy, że w ten sposób wytrzeźwiejesz. Żadne działania „z zewnątrz” nie przyspieszają procesu spalania alkoholu!
• Tłusty posiłek sprawia, że alkohol dłużej utrzymuje się w organizmie, choć często w niższym stężeniu, niż w przypadku, gdybyśmy nic nie zjedli. Nie przyspieszają procesu spalania alkoholu, nawet jeśli odczujemy ogólną poprawę samopoczucia.
• Wysiłek fizyczny również może sprawić, że poczujemy się lepiej, jednak nie sprawi, że wątroba zacznie szybciej pracować.
Jeśli piłeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę!

Źródło: KPP Kamienna Góra, mł. asp. Elwira Hajduga.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment