Nietrzeźwi na drogach Gminy Lubawki

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce 19 kwietnia 2019 r. zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg na terenie Gminy Lubawki. Byli to motorowerzysta oraz kierujący samochodem osobowym, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodowali spore zagrożenie dla innych uczestników dróg.

Dzielnicowi Komisariatu Policji z Lubawki w trakcie służby obchodowej terenu wiejskiego gminy Lubawki 19 kwietnia popołudniu zauważali przemieszczającego się drogą gminną motorowerzystę. Sposób jazdy wskazywał, iż najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Patrol zatrzymał przemieszczającego się motorowerzystę do kontroli, którym okazał się 38 – letni mieszkaniec Gminy Lubawki.

Jak się okazało znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wykonali z jego udziałem czynności a motorower został zabezpieczony przez inna osobę.

Innym uczestnikiem stwarzającym zagrożenie na drodze i znajdującym się pod wpływem alkoholu był kolejny kierujący samochodem osobowym zatrzymany na drodze w gminy Lubawki. Patrol pełniący w tym rejonie służbę obchodową około godziny 19:00 otrzymał informację o kierującym samochodem osobowym który zniszczył ogrodzenie posesji. Na miejscu policjanci zauważyli kierującego samochodem marki Ford oraz zniszczone ogrodzenie.

Jak się okazało 36 – letni obywatel polski, mieszkaniec Czech znajdował się pod wpływem działania alkoholu z wynikiem blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód został zabezpieczony przez inną osobę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz koszty naprawy ogrodzenia.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz