Nietrzeźwi kierujący

Wczoraj, jeleniogórscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu jeleniogórskiego czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne.

W minioną środę, policjanci ujawnili czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu i kierowali pojazdami osobowymi. Rekordzistą okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, który prowadził swój samochód marki BMW mając w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, sąd wobec sprawcy wskazanego przestępstwa zobowiązany jest orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol, brawura i prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply