Nietrzeźwa niedziela w powiecie kamiennogórskim

Nietrzeźwa niedziela w powiecie. Ujęcie obywatelskie, czujność strażników granicznych oraz właściwa postawa osób trzecich pozwoliła na zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwsze zgłoszenie pojawiło się około godziny 13 i dotyczyło ujęcia obywatelskiego przy ulicy Tkaczy Śląskich. Kierujący busem po wyjściu z samochodu zataczał się, co nie przeszkodziło mu w próbie ucieczki, kiedy próbował zatrzymać go zgłaszający interwencje. Wzorowa postawa obywatelska i skuteczna reakcja 41-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, a także szybka interwencja policji pozwoliło na zatrzymanie 56-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało prawie 3 promile alkoholu.

Kolejna interwencja miała miejsce przy granicy polsko-czeskiej w Lubawce około godziny 16, gdzie czujnością wykazał się patrol Straży Granicznej. Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna, który wysiadł z samochodu, ma problem z koordynacją. Podeszli do 32-latka i niestety ich przypuszczenia się potwierdziły, ponieważ wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna zaprzeczał, że go spożywał. Twierdził, że używał płynu do spryskiwaczy i stąd ten zapach.
Policjanci z Kamiennej Góry przebadali mieszkańca powiatu kamiennogórskiego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili alkoholu.

Nie był to koniec nieodpowiedzialnych kierujących w tym dniu, ponieważ patrol interwencyjny przed godziną 17 został zadysponowany na teren miejscowości Olszyny (gm. Kamienna Góra). W tym przypadku to osoby z rodziny uniemożliwiły jazdę kierującemu motorowerem. Policjanci będący na miejscu przebadali niezadowolonego 53-latka na stan trzeźwości z wynikiem 3 promili.

Za swoje czyny każdy z zatrzymanych mężczyzn odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment