Nieodpowiedzialne zachowanie 2 mężczyzn, którzy znaleziony niewybuch przynieśli pod komisariat

Dwóch jeleniogórzan w korycie rzeki Bóbr znalazło niewybuch, który zapakowali do reklamówki i przynieśli pod Komisariat I Policji w Jeleniej Górze. Był to pocisk artyleryjski, produkcji rosyjskiej z okresu II Wojny Światowej. Został on zabezpieczony, a następnie zabrany przez patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej z Bolesławca. Policja przestrzega przed takim nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może doprowadzić do tragedii. W przypadku znalezienia niewypału lub niewybuchu należy bezzwłocznie powiadomić Policję. W żadnym wypadku dotykać czy przenosić.

30 marca 2019 roku do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o znalezieniu niewybuchu w korycie rzeki Bóbr w Jeleniej Górze. Niewybuch został zabrany przez niego i jego kolegę , a następnie  przyniesiony pod komisariat.

Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski, produkcji rosyjskiej pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Pocisk został zabezpieczany na parkingu policyjnym do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu.

W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Należy pamiętać, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej jest całkowicie odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i niezależnie od daty produkcji zachowuje właściwości wybuchowe.

Policja przestrzega przed takim nieodpowiedzialnym zachowaniem

W razie znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia w żadnym wypadku nie należy dotykać, ruszać, czy go przenosić, należy natychmiast oddalić się z miejsca zagrożenia i o znalezisku powiadomić Policję.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply