Nielegalnie posiadał broń, amunicję i znaczne ilości narkotyków

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który posiadał bez zezwolenia kilka jednostek broni palnej, amunicję oraz znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli łącznie 8 jednostek broni palnej, ponad 50 sztuk ostrej amunicji oraz narkotyki. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniąc służbę w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji  zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości  środków odurzających oraz o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

21 stycznia 2020 roku około godziny 17.30 policjanci na ul. Romera w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierującym okazał się 40-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna podczas czynności był wyraźnie zdenerwowany. Okazało się, że miał on samochodzie 3 jednostki broni palnej, amunicję oraz amfetaminę.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kolejne jednostki broni, amunicję oraz marihuanę. Łącznie policjanci zabezpieczyli 8 jednostek broni palnej, na które mężczyzna nie posiadał zezwolenia, ponad 50 sztuk ostrej amunicji oraz narkotyki, z których można uzyskać ponad 170 porcji handlowych.

Obecnie  policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.  Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zdjęcie ilustracyjne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment