Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dnia 16 kwietnia 2017 roku przypada Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, popularnie nazywana Wielkanocą.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Tego dnia katolicy, po porannej mszy rezurekcyjnej, zasiadają do wspólnego biesiadowania, podczas którego cieszą się obietnicą jaką niesie ze sobą zmartwychwstanie bożego syna. Poranną Mszę rezurekcyjną poprzedza uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyniesionym z grobu Pana Jezusa dla podkreślenia tajemnicy, że ten sam zmartwychwstały Chrystus jest obecny pod postaciami eucharystycznymi. Po nabożeństwie wierni udają się na Wielkanocne śniadanie.

Dzisiejszy dzień przejdzie również do historii sołectwa Czadrów. Tego dnia o godz. 6:00 wierni zebrali się przy kapliczce Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, skąd po raz pierwszy ruszyła procesja rezurekcyjna do kościoła pw. Maksymiliana Kolbe. Inicjatorem rozpoczęcia tradycji organizowania procesji w Czadrowie jest Ks. Wikary Jarosław Górecki.
Pomimo wczesnej godziny w procesji i Mszy św. uczestniczyło ponad 120 osób.

Msza św. w kościele pw. Maksymiliana Kolbe w Czadrowie również miała swój radosny charakter. Jak wspominaliśmy wcześniej, kościół został wzbogacony w tymczasowy instrument – organy elektronowe, ufundowane przez organmistrza P. Mariana Majchera. Tego dnia zabrzmiały one po raz pierwszy w czadrowskim kościele, a w kompozycji z anielskim śpiewem parafianki P. Moniki Zawiłowcz nadały niepowtarzalnego klimatu tej jedynej niedzieli w roku.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego”

  1. hobbit72

    Byłem u Was gościnnie. Warto było się wybrać z Wałbrzycha specjalnie na rezurekcję. (W ogóle jestem z Łodzi 🙂 ). Wspaniała atmosfera, Bardzo ładny śpiew…

    1. czadrow

      Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

Leave a Comment