Niedziela bez uprawnień

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce oraz Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali w dniu 30 września br. dwóch mężczyzn, którzy pomimo cofnięcia mi uprawnień do kierowania jechali samochodem. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W trakcie rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Lubawka w dniu 30 września br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali 56 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który kierował pojazdem marki Volkswagen pomimo, iż uprawnienia do kierowania pojazdami zostały mu cofnięte przez właściwy organ administracji publicznej. Samochód którym się poruszał został zabezpieczony na parkingu strzeżonym a mężczyzna po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.

W tym samym dniu również w miejscowości Lubawka funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który również nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięcie uprawnień i kierował pojazdem bez prawa jazdy.

Pamiętajmy jeśli straciłeś uprawnienia do kierowania pojazdami, nie ryzykuj ponownie wsiadając za kierownicę.

Obaj mężczyźni poniosą teraz konsekwencje swojego zachowania. Za jazdę pomimo cofniętych decyzją administracyjną uprawnień, kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
sierż. szt. Anna Słowińska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment