Niebezpieczne ProMile

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 26 marca br. drogach powiatu kamiennogórskiego prowadzili działania „Niebezpieczne promile”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa a przede wszystkim eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz pod wpływem środków odurzających.

W ramach akcji funkcjonariusze przebadali 392 kierujących w tym 12 kierujących autobusami oraz 32 pojazdami ciężarowymi. W trakcie kontroli na zawartość alkoholu jednego z uczestników ruchu drogowego okazało się, iż w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2,3 promila alkoholu. Był to 40 – letni mieszkaniec Gminy Kamienna Góra, kierujący rowerem po drodze publicznej.

Przypomnijmy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 11 kwietnia 2017 roku, wprowadziły do taryfikatora konkretnie kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment