Niebawem ruszy budowa dwóch punktów obsługi rowerzystów

Już niebawem rozpocznie się budowa dwóch punktów obsługi rowerzystów na odcinku ścieżki rowerowej Kamienna Góra-Krzeszów. Przypominamy, że złożony przez Gminę Kamienna Góra wniosek dotyczący modernizacji ścieżki uzyskał dofinansowanie z programu PROW, o czym informowaliśmy wcześniej.

Utworzone zostaną 2 miejsca odpoczynku i obsługi rowerzystów. Wybrana lokalizacja to Czadrów (okolice łącznika z drogą powiatową) i Krzeszów (teren “Zielonego zakątka” przy szkole podstawowej).

Projekt przewiduje montaż dwóch wiat turystycznych, czterech ławostołów, trzech stojaków na rowery, dwóch tablic informacyjnych, trzech koszy na śmieci oraz dwóch zestawów do naprawy rowerów. Teren zostanie wcześniej utwardzony kostką brukową, wykonany zostanie również bezpośredni zjazd ze ścieżki rowerowej do miejsca odpoczynku. Inwestycja ma zostać zakończona do końca września br.

Przypominamy, że użytkownicy ścieżki rowerowej mogą bezpłatnie korzystać z uruchomionego w kwietniu br. punktu serwisowego, o którym informowaliśmy tutaj.

Cały proces budowy dróg rowerowych dostępny w tagach ścieżka rowerowa.

Zobacz inne

Leave a Comment