Niebawem prapremiera kryminału “Imię Pani. Cisza”

Tak wygląda okładka najnowszego kryminału retro Imię Pani. Cisza, czyli trzeciej części serii przygód komisarza kryminalnego Gustava Dewarta. O tym, że Krzysztof Koziołek pracuje nad kolejną częścią kryminału „Imię Pani”, informowaliśmy z początkiem kwietnia bieżącego roku. Akcja kryminału została osadzona w przedwojennej Kamiennej Górze. Uroczysta prapremiera zbliża się WIELKIMI krokami, niebawem więcej szczegółów.

Imię Pani. Cisza (opis fabuły)
10 sierpnia 1936 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wysiada z pociągu na stacji kolejowej w Landeshut in Schlesien (Kamiennej Górze) z duszą na ramieniu. Zignorowanie rozkazu powrotu do macierzystej jednostki oznacza bowiem dla niego same kłopoty. Tym większe, że jego obecność w mieście jest nie na rękę kreisleiterowi Heinrichowi Kühnowi oraz komendantowi miejscowej policji Oswaldowi Beerowi. Zrobią oni wszystko, aby pozbyć się znienawidzonego komisarza.
Dewart zdaje sobie sprawę, że wsadza głowę w paszczę lwa. Wie też, że nie ma innego wyjścia, jeśli chce pomóc dwóm przyjaciołom – starszemu asystentowi kryminalnemu Robertowi Czekale oraz komendantowi miejscowej żandarmerii Felixowi Walslebenowi – którzy za jego przyczyną wpadli w śmiertelne tarapaty.
Komisarz kryminalny szybko orientuje się, że zwycięstwo z dużo liczniejszym i potężniejszym przeciwnikiem jest możliwe tylko wówczas, jeśli gra się z nim jego kartami. Dociera też do niego, że aby uwolnić przyjaciół, będzie musiał dokonać największej wolty w historii Landeshut.

Zobacz prapremierę kryminału “Imię Pani. Misja”.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment