Niebawem otwarcie Sudeckiej Informacji Turystycznej w Kamiennej Górze

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia Sudeckiej Informacji Turystycznej w Kamiennej Górze. Punkt informacji turystycznej będzie znajdował się przy ul. Lubawskiej 4. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w poniedziałek, 28 lutego 2022 roku.

Sudecka Informacja Turystyczna w Kamiennej Górze to miejsce, w którym turyści znajdą informacje m.in. o aktualnych wydarzeniach, najciekawszych atrakcjach turystycznych w okolicy i możliwościach spędzania wolnego czasu. W lokalu znajduje się sklep, w którym oprócz pamiątek związanych z Kamienną Górą i regionem, będzie można zakupić książki historyczno-turystyczne i produkty regionalnych twórców.

W obiekcie będą w przyszłości dostępne również wystawy stałe o tematyce historycznej i turystycznej oraz wystawy czasowe. Cyklicznie będą odbywać się również spotkania z podróżnikami, regionalistami i historykami. Celem wszystkich tych działań będzie popularyzacja wiedzy historycznej, krajoznawstwa, turystyki pieszej oraz przybliżanie lokalnej społeczności i turystom walorów turystycznych okolicznych miejscowości, oraz zachęcania ich do korzystania z oferty kamiennogórskiej gastronomii, bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych.

Więcej informacji i reportaż z oficjalnego otwarcia niebawem na portalu Relacje Regionalne.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment