Niebawem Letnie Koncerty Organowe

Już niebawem ruszył kolejna edycja Letnich Koncertów Organowych w Krzeszowie „Muzyka Dawnych Mistrzów”. Ponad 70 dni, prawie 200 koncertów , które w Krzeszowie odbywają się w okresie wakacyjnym.

W tym roku koncertowanie rozpocznie się w niedzielę, 30 czerwca. Codziennie o godz. 11:00 i 13:00 zapraszamy do kościoła klasztornego pw. Wniebowzięcia NMP, na krótkie ok. 30-minutowe występy muzyków z całej Polski, którzy wykonają autorsko dobrany repertuar.

Dla chętnych przygotowano szereg atrakcji. Już w trakcie każdego koncertu można wejść na emporę organową, aby z bliska zobaczyć wykonawcę i jego zmagania z instrumentem. Dodatkowo po zakończeniu gry grupą śmiałków zaopiekuje się organista pracujący na co dzień z organami Michała Englera Młodszego, by zaprezentować walory historyczne i muzyczne niezwykłego dzieła organmistrzów baroku. W ramach prezentacji organowej poznacie tajemnice instrumentu, a także zobaczycie go od zupełnie innej strony, zwiedzicie jego wnętrze.

W okresie trwania Letnich Koncertów Organowych w każdą sobotę o godzinie 19:00 odbywają się dodatkowe wykonania w kościele brackim pw. św. Józefa.

Koncerty potrwają do niedzieli 1 września.

Lista wykonawców oraz plakat wydarzenia już wkrótce.

Share

Zobacz inne