Nie zatrzymał się do kontroli, spowodował wypadek drogowy, nie posiadał uprawnień

18-letni mieszkaniec Wałbrzycha na widok przejeżdżającego ulicą radiowozu, gwałtownie ruszył pojazdem z chodnika, a następnie rozpoczął nim ucieczkę ignorując nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Młodociany przestępca swoją przygodę za kierownicą zakończył po kilkudziesięciu sekundach zjeżdżając z drogi i uderzając w drzewo. W pojeździe znajdowało się jeszcze czworo pasażerów w wieku od 16 do 18 lat. Wszyscy w wyniku wypadku trafili do szpitala. Na szczęście i w tym przypadku, jak i opisywanym wczoraj, nikt nie zginął. Dodatkowo okazało się, że 18-latek nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca bm. po godzinie 2:00. Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli zaparkowany na chodniku samochód, a w nim pięć młodych osób. Kiedy mijali pojazd, siedzący za kierownicą nastolatek gwałtownie ruszył z chodnika i rozpoczął ucieczkę ul. Wańkowicza w Wałbrzychu w kierunku ul. Żeromskiego. Następnie kierujący nie reagował na włączone w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Jego ucieczka ostatecznie zakończyła się na przydrożnym drzewie.

18-latkowi nic poważnego się nie stało, ale do szpitala trafiły cztery inne osoby – 16 i 17-latka oraz 16-latek i drugi z 18-latków. Policjanci ustalili, że młody mieszkaniec naszego miasta chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Ostatecznie kierowany przez niego pojazd został usunięty z drogi i trafił na parking strzeżony. On natomiast został zatrzymany. Pozostałe osoby odebrali prawni opiekunowie.

Podejrzany odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, spowodowanie wypadku drogowego oraz za kierowanie samochodem bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Nie masz uprawnień do kierowania pojazdami, nie wsiadaj za kierownicę samochodu. Jedna błędna decyzja może spowodować konsekwencje prawne na wiele lat i uszczerbek na zdrowiu nie tylko u ciebie, ale u osób postronnych. Warto więc dwa razy zastanowić się, czy życie i zdrowie ludzkie nie jest w tym momencie najważniejsze. 

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment