Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zatrzymany przez policjantów po pościgu

Kierujący samochodem dostawczym nie zatrzymał się do kontroli Policjantom Posterunku Policji w Marciszowie, uciekał przed policjantami drogami polnymi, a następnie pieszo przez grunty rolne. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia br. około godziny 11:00 na drogach w Gminie Marciszów. Patrol Policji postanowił zatrzymać do kontroli kierowcę dostawczego Peugeota. Mimo wydawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierujący je zignorował i zaczął się oddalać. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych. Kierujący busem wjechał w polne drogi, a następnie porzucając pojazd oddalał się gruntami rolnymi. Funkcjonariusze po pościgu pieszym dokonali zatrzymania osoby.

Szybko ustalono, że kierującym był 40 – latek mieszkaniec Gminy Marciszów. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany a samochód zabezpieczono na parkingu. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa nie stosowania się do orzeczonego zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed policjantami do lat 5. O karze łącznej za popełnione czyny zadecyduje sąd.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment