Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Auto od 4 lat nie miało badań technicznych

Policjanci zatrzymali 21-latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, bo auto nie miało od ponad 4 lat aktualnych badań technicznych. Niewykluczone, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem narkotyków. W aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany, a kierowca przyznał, że około 2 godziny wcześniej palił skręta. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego  podejrzanego  między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

12 maja 2019 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki wracając z Kamiennej Góry, gdzie mieli tego dnia pełnili służbę  do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w Płoninie zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący po przejechaniu około 5 km w Świdniku, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się na łące.  Tam też został zatrzymany. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, który jechał z dwójką pasażerów w wieku 19 i 22 lata. Nikomu nic się nie stało.  W trakcie czynności okazało się, że pojazd nie posiadał od ponad 4 lat badań technicznych. W aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Kierowca przyznał, że 2 godziny wcześniej palił skręta. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Teraz 21-latkowi za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków psychoaktywnych, odpowie on również za  to przestępstwo.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment