Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który po pijanemu kierował samochodem, miał zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego i kierowanie pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

9 października 2019 około godziny 21.50 policjanci na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Ford. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca  jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania  i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, do którego włączyły się inne policyjne patrole. Kierowca uciekając popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym. Został zatrzymany na skrzyżowaniu dróg Karpacz –Kowary. Kierowca podczas ucieczki próbował doprowadzić do kolizji z radiowozem. Kiedy funkcjonariusze podjeżdżali bliżej kierowca zwalniał, cofał próbując uderzyć w radiowóz.  Kierującym okazał się nim 35-letni mieszkaniec Jeleniej Góry wraz z nim aucie była 32-letnia pasażerka.  W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil. Ponadto okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

35-latek  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment