Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który po pijanemu kierował samochodem. Dodatkowo kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami spowodował kolizję. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

29 sierpnia 2019 około godziny 2.00 policjanci na ulicy Karłowicza w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Mercedes, którego kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca  jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania  i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Funkcjonariusze jadąc za nim zauważyli, jak kierujący chcąc skręcić w ulicę Wiejską stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Tam go zatrzymali.  Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Jeleniej Góry wraz z nim aucie był jego kolega. W wyniku zdarzenia nie odnieśli obrażeń. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila.

31-latek  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment